Časté dotazy

Soupravy šperků, se kterými oslníte na Vánoce

Vánoce jsou obdobím rodinných setkání a oslav. Jedním z nejlepších způsobů, jak přidat k těmto okamžikům trochu extra třpytu, je výběr dokonalé soupravy šperků. Ať už hledáte něco pro sebe, abyste zazářili na večírku, nebo hledáte perfektní dárek pro někoho speciálního, soupravy šperků jsou ideální volbou.

Třpytivé soupravy šperků

Při výběru soupravy šperků je důležité vzít v úvahu styl osoby, která je bude nosit. Někteří preferují jemnější a subtilnější kousky, zatímco jiní mají rádi něco výraznějšího a odvážnějšího. Uvažujte o kombinaci náušnic, náhrdelníku a náramku, které dohromady vytvářejí harmonický celek.

TIPY NA SOUPRAVY ŠPERKŮ, SE KTERÝMI OSLNÍTE

Soupravy s perlami nebo diamanty jsou vždy v módě a přidají dotek elegance každému outfitu. Na druhou stranu, pokud hledáte něco modernějšího, zvažte barevné designy nebo dokonce různé tvary.

Barvy drahokamů hrají klíčovou roli ve výběru správné soupravy šperků. Zvažte barvy, které nejlépe doplňují barvu pleti, očí nebo oblíbené oblečení osoby, která šperky dostane. Zlaté a stříbrné tóny jsou univerzální a snadno se kombinují, zatímco odvážnější barvy mohou přidat šmrnc k tradičním vánočním outfitům. Nezapomínejte ani na kvalitu šperků. Vysoce kvalitní materiály a zpracování zajistí, že šperky vydrží dlouho a budou vypadat skvěle i po letech nošení.

Soupravy šperků jsou výjimečným způsobem, jak oslnit na Vánoce, ať už jako dárek pro milovanou osobu, nebo jako speciální doplněk k vašemu svátečnímu outfitu. S pravým výběrem šperků ze šperkovnice Zlatíčko, který odráží styl a osobnost, můžete přidat třpyt k magické vánoční atmosféře.

Personalizované soupravy šperků

Šperky, jako jsou přívěsky s iniciály nebo náramky s personalizovaným vzkazem, jsou skvělým způsobem, jak udělat vánoční dárek ještě osobnějším. Tento druh šperků nejen že vypadá nádherně, ale také nabízí jedinečný a osobní dotek.

Vybírejte pečlivě a s láskou, a vaše vánoční šperky se stanou nejen okouzlujícím doplňkem, ale i trvalou vzpomínkou na tyto krásné svátky.

Ty nejtřpytivější Vánoce vám přeje Zlatnictví Zlatíčko.

Jaké zapínání náušnic

Zapínání náušnic:
Ve světě výroby náušnic se používá mnoho různých způsobů jejich zapínání na ucho. Z hlediska využití náušnic, jejich nošení a tvaru ušního boltce je potřeba zvolit vhodný typ uzávěru. Dovolte nám tedy, abychom Vám představili ty nejpoužívanější uzávěry náušnic:

Brizura, zvaná také dětské zapínání:
Tento druh zapínání se převážně používá pro náušnice určené pro malé holčičky od narození až do školního věku, díky různým velikostem brizur lze však i toto zapínání využít ve vyšším věku pro menší a tím pádem i jemnější boltec ucha. Zapínají se zepředu, háček se zasune do očka, což je pro děti velice praktické.


Brizura

Klasický, dámský patent:
V našich zeměpisných šířkách nejčastěji se objevující. Toto zapínání je mezi ženami nejvíce rozšířeno a oblíbeno. Zapínání je opatřeno klapkou, která náušnici uzavře, a tím zabrání jeho otevření a následné ztrátě. U tohoto zapínání je možné vyrobit i pojistku, kde se na pohyblivé části vytvoří malý otvor, přes který pak ještě zaklapneme háček, který je vypilován na drátku, procházející skrze ouško a opírající se o klapku. Toto náušnicové zapínání najdeme jak u náušnic visacích, tak i u náušnic, kde je klapka připevněna přímo na ozdobě náušnice.

Damsky_patent

Puzeta:
Druh, který se používá spíše u náušnic drobnějších rozměrů, jeho tvar však nevylučuje ho použít pro téměř jakoukoli náušnici. Puzena se navléká ze zadní části náušnice na tyčku (dřík) náušnice, přes malý kruhový výřez, tím je zajištěno její držení na náušnici.

Puzeta

Šroubek:
U tohoto druhu zapínání je pevná část (dřík) na svém konci opatřena závitem, na který se našroubuje matička ( balonek ). Toto zapínání zaručuje vysokou bezpečnost proti ztrátě náušnic. Svým tvarem připomíná zapínání na puzetu.

Balonek

Patent řecký:
často také nazývané jako francouzský. Toto zapínání je funkčně podobné dámskému patentu. Hlavní rozdíl je v tom, že celá část zapínání náušnice je skryta v oušku či ze zadní strany boltce. Využívá se tedy pro náušnice, u kterých není žádoucí, aby bylo zapínání vidět.

Recky_patent

Africký háček:
Jak už název napovídá, původ tohoto zapínání je okoukán z afrického kontinentu. Tento druh zapínání je používán hlavně pro bižuterii, vidíme ho ale občas i na náušnicích z drahých kovů. U tohoto zapínání je háček provlíknutý přes boltec ucha bez jakéhokoli zajištění, proto se nedoporučuje pro ženy, které nejsou zvyklé odkládat náušnice před spaním nebo sportovních aktivitách. Toto zapínání se ale dá pojistit například silikonovou puzetou.


Africky_hacek

Zapínání pro náušnice kruhy:
Tento druh zapínání funguje tak, že zúžená strana náušnice se provlékne dírkou v uchu a zaklapne se do protilehlé strany kruhu, v případě dutých náušnic se zastrčí přímo do náušnice. Někdy se u tohoto druhu zapínání používá zapínání, kdy se drátek zasouvá do malého kroužku nebo zapadá do vidlicového tvaru na druhém konci náušnice. U vidlicového tvaru je nutná občasná kontrola jeho napružení, aby docházelo k dobrému zajištění zapnutého drátku. U tohoto druhu zapínání je velmi malá pravděpodobnost jejího otevření a následné ztráty.

KruhyKruhy1Kruhy2

Klasická klipsa:
Tento druh zapínání je především znám z výroby bižuterie, v klenotnictví se využívají hlavně pro ženy které nemají propíchnuté uši, tento druh se v sériové výrobě moc nepoužívá, ale u zručného klenotníka si jej můžete nechat vyměnit u spousty druhů náušnic.


Klenotnická klipsa:
Druh vhodný pro propíchnuté ucho, po prostrčení ucha drátkem (dříkem) se ze zadní strany ucha zaklapne napružená klipsa. Toto celkem bezpečné zapínání je však celkem málo používané.

Ucho nastřelit nebo propíchnout?
 

Aplikace náušnic:

Nastřelit nebo propíchnout ouško? Často kladená otázka před aplikací náušnic jako ozdoby do ucha. Díky našim zkušenostem s nastřelováním dětských uší Vám nabízíme několik rad:

U miminek doporučujeme vytvořit otvor v uchu pro náušnici až po kompletním očkování, které je v polovině druhého měsíce, a to nejdříve dva dny po očkování, kdy je miminko v pořádku a bez reakce na očkování.

Dvojí způsob nastřelení dětského ucha:

  • nastřelením
  • propíchnutím

Nechte nastřelení náušnic na specialistech

Svěřte nastřelení náušnic do rukou specialistky ve Zlatnictví Zlatíčko! Diplomovaná zdravotní sestra se živnostenským listem: Porušování integrity lidské kůže. Tímto jsou zabezpečeny všechny požadavky na aplikace náušnic z hlediska odbornosti, hygienických i legislativních požadavků.

Sleva_detske_nausnice

Nastřelení náušnic

1.Nastřelení náušnice do ušního boltce se provádí speciální nastřelovací pistolkou. Do této pistolky se nasadí ocelová náušnice, která vůbec nepřijde do kontaktu s rukou toho, kdo aplikaci provádí. Nastřelení provádíme po desinfekci místa aplikace, do středu ušního lalůčku. Nastřelovací náušnice je z chirurgické oceli a zdravotně nezávadná. Tuto náušnici necháváme v oušku min. týden, či po úplném zahojení vpichu. Při této aplikaci dírka nekrvácí. Doporučujeme mazat mastičkou s obsahem Phantenolu, hojící mastí Infadolan. Při následné výměně náušnic, dbáme na čistotu a náušnice, které budeme provlíkat dírkou ouška předem namočíme na 24 hodin do 60 % lihu. Výhodou nastřelní náušnic je rychlé provedení a nekrvácivost ouška.

  • Cena nastřelení náušnic, včetně nastřelovací náušnice z chirurgické oceli, je 200,- za jedno ouško.

Nastřelení náušnic se doporučuje pro alergické děti a pro aplikace náušnic, které se zapínají dozadu.

nastrelovaci_pistolenastrelovaci_nausnice

Propíchnutí ucha

2.Propíchnutí provádíme výhradně pro náušnice zlaté a na zapínání dopředu na háček, zvaná dětské brizura. Aplikace se provádí dutou jehlou, kam se po propíchnutí zezadu za boltcem nasadí do duté jehly drátek náušnice a při zpětném protažení jehly ven protáhne náušnici. Háček se zacvakne do očka a aplikace je ukončena. Zlatá náušnice musí být 24 hodin předem namočena v 60 % lihu. Dírka trochu krvácí, a to proto, že dutá jehla je většího průměru než náušnice. Toto krvácení je chvilkové a doporučujeme pak dírku mazat hojícími mastmi - Infadolan či mastičky s obsahem Phantenolu. Výhodou u takovéto aplikace je nasazení náušničky, která se již bude nosit po několik let. Nevýhodou pak krvácející dírka.

Nejčastější otázky při nastřelování náušnic:

Proč děti pláčou?

Děti, zvláště ty větší, mají obecně strach například z injekční stříkačky, a to, že je musíme při vpichování držet je pro ně samotné větší důvod k pláči než samotný vpich, který je v zvlášť v případě nastřelení náušnice tak rychlý, že ho kolikrát ani nepocítí. Děti je ale potřeba udržet v klidu z důvodu přesného propíchnutí ouška.

Lze zmírnit případná bolest?

Ano, ušní boltec lze potírat asi hodinu předem mastičkou pro lokální znecitlivění Elma krémem, který nám pomůže ouško částečně znecitlivět.

Na co si dát pozor?

Pokud vám zákrok bude provádět osoba, která k tomu nemá kvalifikaci, může vám zasáhnout akupunkturní bod, což je velmi nebezpečné, a v tomto případě je nezbytné vyhledat odbornou pomoc a náušnice okamžitě vyndat z ucha. Proto byste měli při nastřelování náušnic vyhledat pouze odborníky.

Máte další dotazy? Kontaktujte nás: ZDE

Jak určit velikost prstenu?

Abyste si vybrali prsten, který Vám bude vyhovovat, je třeba určit velikost, kterou potřebujete. V případě, že jste si někdy kupovali prsten u klenotníka, změřil Vám prst klenotnickým kroužkem. Zjištěná velikost (55, 59,...) udává vnější obvod prstu v milimetrech a zároveň velikosti prstenů nabízených na našem e-shopu www.zlatnictvi-zlaticko.cz

Pokud velikost prstenu neznáte, nabízíme Vám jednoduchý grafický návod:

 

ruce

 

Mějte na paměti, že prsten budete muset přetáhnout přes kloub, provázek proto příliš neutahujte.

Pokud si chcete koupit širší prsten (8 mm a více), zvolte radši o jedno číslo větší velikost, než jste naměřili.

V případě, že nemáme v nabídce Vámi naměřenou velikost, vyberte si velikost o číslo menší nebo větší. Většinou to není na závadu.

Velikost prstenu můžete určit také dle změřeného vnitřního průměru:

 

tabulka

Jaké jsou významy prstenů na prstech?

Co o vás nošení prstenů prozradí?

Prsteny jako jedny z mála typů šperků mohou skrývat neobyčejné, ovšem poměrně konkrétní významy. Aniž bychom si to kolikrát uvědomovali, tak tím, jaké prsteny nosíme a jakým stylem je nosíme, o nás může prozradit mnohem více, než by se na první pohled mohlo zdát.  

Prstenem, který skrývá největší význam a je jím také sám o sobě charakterizován je prsten snubní. Ten symbolizuje manželství nebo trvalý vztah a je obvykle nošen oběma polovičkami konkrétního páru. 
Prsten s diamantem je často považovaný za prsten zásnubní. Pokud je darován, vyjadřuje hlubokou náklonnost, kterou osoba, jež prsten darovala chová k obdarované. Zároveň je častou volbou například jako dar k výročí. Rovněž také může vyjadřovat určitou míru sociálního postavení.  

Pokud nosíte prsten s perlou, dáváte tím najevo svou eleganci a oblibu klasického nadčasového stylu. Prstýnek s hladkým čistým designem může být nošen pouze jako módní doplněk a nemusí mít žádný konkrétní význam. Snad kromě obliby minimalistického stylu, který nikdy nevyjde z módy.

Prsteny: Na kterém prstě, co znamenají?

Umístění prstenů na prstech také není pouze náhodné. Spousta typů prstenů má své pevné umístění, což jim na významovosti ještě přidává.

Například nosíte-li prsten na ukazováčku, tak zvláště pokud jste žena, tím dáváte najevo svou svobodu a nezávislost. To samé platí pro nošení prstenu na malíčku. Naproti tomu nosíte-li prsteny na prostředníčku nebo prsteníčku, vyjadřujete tím svou věrnost a loajalitu, případně symboliku trvalého vztahu, pokud se jedná o snubní či zásnubní prsten. A jestli jste zastáncem nošení prstenu na palci? Pak o sobě dáváte vědět, že máte určitou moc či vlastnictví.

Symbolika zásnubních a snubních prstenů

Zásnubní a snubní prsteny jsou tradiční součástí každého formálně uzavřeného sňatku. Jak je to ale s jejich symbolikou?

Zásnubní prsten se po požádání o ruku nosí na prostředníčku a po svatebním obřadu se k němu přidává ještě prsten snubní. Velmi vyhledávané až tradiční jsou zlaté zásnubní prsteny zdobeny diamantem, který, jak je již popsáno výše, symbolizuje jedinečnost a výjimečnost vztahu.

Snubní prsten je oproti tomu většinou jednodušší a zakulacený. Tento tvar není náhodný, jeho kulatost, žádné ostré hrany a celkově jednoduchý styl vyjadřují nekonečnost manželství. Také materiál, ze kterého jsou prsteny tradičně vyrobeny zdůrazňuje pevnost a trvalost vztahu. Ve šperkovnici Zlatnictví Zlatíčko můžete vybírat ze stříbrných, zlatých i ocelových, nebo si u nás nechat vyrobit snubní prsteny na míru přesně podle svých vysněných představ.

Chystáte se na ples? Nezapomeňte na luxusní šperky!

Plesová sezóna zahájena, nezapomeňte na šperky!

Ačkoliv primárním důvodem pro pořádání i navštěvování plesů bývá tanec, jsou tyto akce spojeny i s jistou společenskou úrovní. S tím se velmi úzce pojí společenská etiketa, kterou je nutné dodržet. Pokud byste se z mezí etikety vychýlili, můžete ztropit drobné faux pas nejen sobě, ale i svému doprovodu či přátelům. Věříme, že perfektní šaty společně s botami máte již vybrané a dnes se společně s vámi pustíme do výběru těch nejdokonalejších šperků.

Jaké šperky na ples zvolit?

Při výběru šperků je vždy nutné uvažovat v souvislosti s šaty, které na ples zvolíte a také s plánovaným účesem. Aby výsledný vzhled působil vyváženě a vkusně, je nutné zvažovat všechny jednotlivé prvky jako celek. Ideální volbou, která vám zaručí, že šperky budou dokonale ladit jsou soupravy šperků.

Chystáte-li se obléct například šaty bez ramínek, ke kterým se dokonale hodí rozpuštěné vlasy, pak volte spíše soupravy obsahující drobnější, avšak výrazné náušnice.

Pokud máte v plánu zvolit vyčesaný účes, získáváte tím možnost poohlédnout se po více výrazných špercích. Pro tuto příležitost doporučujeme z naší šperkovnice volit soupravy Swarovski, které zároveň hrají všemi barvami nebo provlékací visací náušnice s minimalistickými motivy a elegantním vzhledem.

Jak se stát královnou plesové sezóny?

Klíč k pomyslnému titulu „královna plesové sezóny“ je jednoduchý. Vždy působit elegantně a vkusně. Soustřeďte se na barevné kombinace, které vytváříte a zda padnou vašemu tónu pleti, očí a vlasů. Zároveň se vyvarujte překombinování šperků ve snaze působit noblesně. Zlatým pravidlem je volit pouze jeden typ materiálů, tedy ladit šperky buď do zlatých či stříbrných tónů. 

Pánské šperky, se kterými ovládnete plesovou sezónu!

A nesmíme zapomínat ani na pány, neboť i oni mají své pánské šperky, se kterými mohou na parketu zazářit. Řeč je především o manžetových knoflíčkách, prstenech či řetízcích. Společenské plesy jsou skvělou příležitostí pro využití zlatých či stříbrných jehlic do klopy, které dodají každému muži vzhled dokonalého gentlemana. Vedle nešlápnete ani s kapesními hodinkami, které plní stejnou funkci jako zmíněné jehlice.

Plesová móda a společenská etiketa bývá často ošemetná. S naší nabídkou šperků ze Zlatnictví Zlatíčko garantujeme, že protančíte střevíce, ale nikdy nešlápnete vedle!

Šperk k Vánocům na míru

Potěšte své blízké vánočním dárkem na míru

Přemýšlíte, čím potěšit svého partnera, manželku, rodiče, děti nebo známé? Uvažujete o darování šperku, ale přijde vám to málo osobní? Vyzdvihněte darované šperky na novou úroveň pomocí personalizovaného detailu v podobě rytí a gravírování. Nic nepotěší více než kvalitní šperk, který obdarovanému připomene blízkou osobu pokaždé, když se na něj podívá.

Firemní šperk na míru jako důkaz loajality!

Pokud vás čeká firemní večírek nebo je ve vašem pracovním prostředí zvykem obdarovávat své kolegy, vsaďte na personalizované firemní šperky. Díky zakázkové výrobě pro vás připravíme šperky s originálním logem, iniciály, symboly nebo jakýmkoliv motivem dle vašeho přání. Kolegům nebo obchodním partnerům udělá takováto pozornost radost a vaše firma bude vkusně reprezentována kamkoliv vkročí!

Tipy na originální šperky k Vánocům

Skvělým způsobem, jak dodat každému šperku ten správný nádech originality, je doplnit ho o osobní prvek. Dámy potěší náramky či přívěsky, které lze vkusně ozdobit vyrytím například významného data, jména, motta nebo jakéhokoliv symbolu. V naší šperkovnici můžete vybírat z mnoha různých šperků v minimalistických tvarech nebo se rozhodnout pro tematické šperky ve tvaru srdíčka či jiných osobních motivů. Pro pány je ideálním dárkem kravatová spona nebo manžetové knoflíčky, které je také možné doplnit o jakékoliv osobní rytí.

Vánoční dárek: Rytí šperků a dárků

Když už máte vybraný dokonalý šperk, nesmíte zapomenout doladit také způsob darování. Dojem udělá luxusní dárková krabička ze dřeva, vhodná na prsteny, přívěsky, řetízky či náušnice. A v čem je takováto krabička speciální? Podobně jako na vybrané šperky, i na tuto krabičku je možné nechat vyrýt vzkaz, jméno či darování.

Dárek, věnovaný od srdce, je víc než cokoliv jiného. S personalizovanými šperky ze Zlatnictví Zlatíčko potěšíte každého!

Šperky s opálem, aneb jak vyniknout v davu

Toužíte po šperku, který budete moct nosit každý den, ale přesto bude působit nevšedně? Pak se seznamte se šperky s opálem, se kterými vyniknete v davu!

 

Opál: Význam, účinky a vlastnosti

Opálů existuje celá řada druhů, z nichž každý vyniká rozdílnými vlastnostmi. Nejčastěji využívaný opál, který si nejspíš pod tímto pojmem většina z nás představí, je opál bílý či duhový. Opálu, stejně jako většině jiných drahých kamenů, jsou již od nepaměti připisovány magické a léčebné schopnosti. Mají vliv na vytvoření a upevnění pouta mezi vědomím a podvědomím a jsou často označovány jako kameny naděje, jelikož svému nositeli přináší optimismus a pomáhají najít správný životní směr. Opály zároveň zesilují charakterové vlastnosti svého nositele, a proto bývají považovány za kameny, které ve svém nositeli probouzí jeho „skutečné já“.

ŠPERKY Z OPÁLU PRO ZNAMENÍ ZVĚROKRUHU

Pokud patříte mezi vodní znamení, je pro vás opál jako stvořený! Raci, Štíři i Ryby si tento kámen zamilují. Štíři především díky jeho schopnosti vnést do jejich života jemnost, kterou disponuje. S pořízením opálu neváhejte ani pokud jste Kozoroh, protože oceníte posílení duchovního propojení.

Zlaté šperky s opálem, které vás oslní!

Ve Zlatnictví Zlatíčko známe hodnotu a krásu opálů, proto nabízíme široký výběr stříbrných, ale i zlatých šperků právě s těmito výjimečnými kameny. Vybírat můžete mezi duhovými, tyrkysovými, australskými a bílými opály. Šperky s opály jsou elegantní a vhodné jak pro každodenní nošení, tak i pro výjimečné události a díky své jemnosti dokonale podtrhnou každý outfit!

JAK SE ČISTÍ ŠPERKY S OPÁLEM?

Opály jsou poměrně choulostivé a jejich péči je dobré nepodcenit. Ačkoliv obsahují poměrně velké procento vody, není vhodné vodu a ani chemikálie používat k jejich čištění. Jsou totiž v porovnání s jinými kameny více porézní a jejich časté namáčení může změnit jejich odstín. Vhodné je čistit šperk pomocí měkkého suchého hadříku nebo svěřit šperk k vyčištění šperkaři.  

Věříme, že si z naší šperkovnice Zlatnictví Zlatíčko vyberete šperk s opálem, který pro vás bude jako stvořený a bude vám dělat radost každý den.

Rhodiované stříbro a jeho vlastnosti

Co je to rhodium a rhodiování?

Rhodium je drahý kov, který má stříbřitě bílou, jen lehounce narůžovělou barvu. Od stříbra byste ho jen stěží rozeznávali. A tímto se dostáváme k nejčastějšímu způsobu využití rhodia ve šperkařství, a to k rhodiování.

Rhodiování je proces, kdy se kov, například právě stříbro pokryje tenkou vrstvou rhodia, které pak šperku dodá vlastnosti, jaké by samotné stříbro nemělo. A jaké vlastnosti to jsou?  

Vlastnosti Rhodia

Jedná se především o jeho mimořádnou chemickou odolnost společně s odolností vůči vnějším vlivům. Oproti vlivům, kterým jsou šperky běžně vystavené, jako je světlo, teplo nebo lidský pot, je rhodium dokonce odolnější, něž čisté zlato.

Proč si vybrat rhodiované stříbro?

Důvodů, proč si vybrat rhodiované stříbro je mnoho! Jedním z nejhlavnějších je již zmíněná vyšší odolnost šperku. Šperk vám díky rhodiu bude dělat radost mnohem déle a vy se nebudete muset tak pečlivě starat o jeho údržbu.

Dalším důvodem, proč zvolit šperk z rhodiovaného stříbra je jeho vzhled. Rhodium dodává stříbru vyšší lesk a jasnější barvu.

Zároveň působí hypoalergicky, tudíž je vhodný i pro ty z vás, kteří jsou při výběru šperků omezeni alergií na nikl či jiné často používané směsi materiálů.

Jak čistit rhodiované stříbro?

Péče o rhodiované šperky je dalším důvodem, proč zvolit šperk s touto povrchovou úpravou. Rhodiované stříbro totiž stačí pouze přetřít jemným hadříkem, ideálně takovým, který je pro čištění šperků vyroben. Jestli máte pocit, že váš šperk vyžaduje více péče, můžete jej opatrně umýt v mýdlové vodě. A pokud je šperk kombinován s kamínky, doporučujeme ho raději svěřit do rukou zlatníků, aby kamínky nezmatnily nebo nevypadaly.

Udělejte radost sobě nebo svým blízkým a vyberte si z široké nabídky rhodiovaných šperků v našem rodinném zlatnictví nebo online e-shopu zlatnictvi-zlaticko.cz

Kapesní hodinky: Zastaralý nebo originální doplněk?

Kapesní hodinky jako elegantní doplněk?

Kapesní hodinky se staly nepostradatelnou součástí každého pánského obleku začátkem 17. století. Důvod byl jasný, a to znalost přesného času. Staly se tak jedinou možnou volbou, jak mít stroj na určení času stále u sebe. Postupem času se stále více modernizovaly, jak designově, tak i funkčně. Původně oválný tvar se přeměnil na dokonalý kruh, přidal se vkusný řetízek, ciferník se pokryl křišťálem či sklem a následoval druhý odklápěcí plášť, který chránil ciferníkové sklo před poškrábáním. Dnes kapesní hodinky zažívají svou éru návratu a jsou kromě ukazatele času také vkusným módním doplňkem, který dodá na elegantnosti každému muži!

Pro jaké příležitosti jsou kapesní hodinky vhodné?

Kapesní hodinky bývaly výsadou vyšší společenské vrstvy, proto jste je mohli vidět spíše na slavnostních událostech, plesech a noblesních večeřích.

V dnešní době dokonale podtrhnou nejen váš večerní oblek, ale své využití rozhodně najdou i při každodenním nošení, stejně tak, jako hodinky páskové! Navíc mohou být díky vyrytému věnování velice originální příležitostí, jak vyjádřit své díky jejich novému majiteli. Vyberte mu ty pravé v různém materiálovém provedení z naší šperkovnice Zlatnictví Zlatíčko a nechejte mu na ně vyrýt iniciály, datum nebo logo firmy, aby získaly nový rozměr důvěrnosti.

Jak stylově nosit kapesní hodinky?

Jak hodinky nosit, kam upnout řetízek a do jaké kapsičky hodinky vložit? To není nic složitého!
Pokud se chystáte na společenskou akci a součástí vašeho obleku je vesta, hodinky vložte do kapsy na druhé straně, než jaká je vaše dominantní ruka. Řetízek poté připněte na knoflík vesty, který by měl být ve stejné úrovni jako lem kapsy s hodinkami.

Jestli vestu jako součást obleku nemáte, nevadí! Hodinky umístěte do náprsní kapsy saka a řetízek připevněte ke knoflíkové dírce na límci.

A chcete-li nosit kapesní hodinky i bez obleku, není nic snazšího, než je zkombinovat s klasickými jeansy! Jejich řetízek připněte přímo na poutko sloužící k protažení pásku a hodinky vložte do kapsy. Ale ne ledajaké! Na kapesní hodinky je na džínách speciální malá kapsička. Ano, je to přesně ta zvláštně malá kapsa, o jejímž účelu se vedou dlouhé diskuze. Avšak jen málokdo ví, že tato kapsička není ani na zapalovač, ani na drobné, ale právě na kapesní hodinky!

Chyťte čas do svých rukou a buďte vždy a všude za gentlemana!

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.