Ucho nastřelit nebo propíchnout?

 

Aplikace náušnic:

Nastřelit nebo propíchnout ouško? Často kladená otázka před aplikací náušnic jako ozdoby do ucha. Díky našim zkušenostem s nastřelováním dětských uší Vám nabízíme několik rad:

U miminek doporučujeme vytvořit otvor v uchu pro náušnici až po kompletním očkování, které je v polovině druhého měsíce, a to nejdříve dva dny po očkování, kdy je miminko v pořádku a bez reakce na očkování.

Dvojí způsob nastřelení dětského ucha:

  • nastřelením
  • propíchnutím

Nechte nastřelení náušnic na specialistech

Svěřte nastřelení náušnic do rukou specialistky ve Zlatnictví Zlatíčko! Diplomovaná zdravotní sestra se živnostenským listem: Porušování integrity lidské kůže. Tímto jsou zabezpečeny všechny požadavky na aplikace náušnic z hlediska odbornosti, hygienických i legislativních požadavků.

Sleva_detske_nausnice

Nastřelení náušnic

1.Nastřelení náušnice do ušního boltce se provádí speciální nastřelovací pistolkou. Do této pistolky se nasadí ocelová náušnice, která vůbec nepřijde do kontaktu s rukou toho, kdo aplikaci provádí. Nastřelení provádíme po desinfekci místa aplikace, do středu ušního lalůčku. Nastřelovací náušnice je z chirurgické oceli a zdravotně nezávadná. Tuto náušnici necháváme v oušku min. týden, či po úplném zahojení vpichu. Při této aplikaci dírka nekrvácí. Doporučujeme mazat mastičkou s obsahem Phantenolu, hojící mastí Infadolan. Při následné výměně náušnic, dbáme na čistotu a náušnice, které budeme provlíkat dírkou ouška předem namočíme na 24 hodin do 60 % lihu. Výhodou nastřelní náušnic je rychlé provedení a nekrvácivost ouška.

  • Cena nastřelení náušnic, včetně nastřelovací náušnice z chirurgické oceli, je 200,- za jedno ouško.

Nastřelení náušnic se doporučuje pro alergické děti a pro aplikace náušnic, které se zapínají dozadu.

nastrelovaci_pistolenastrelovaci_nausnice

Propíchnutí ucha

2.Propíchnutí provádíme výhradně pro náušnice zlaté a na zapínání dopředu na háček, zvaná dětské brizura. Aplikace se provádí dutou jehlou, kam se po propíchnutí zezadu za boltcem nasadí do duté jehly drátek náušnice a při zpětném protažení jehly ven protáhne náušnici. Háček se zacvakne do očka a aplikace je ukončena. Zlatá náušnice musí být 24 hodin předem namočena v 60 % lihu. Dírka trochu krvácí, a to proto, že dutá jehla je většího průměru než náušnice. Toto krvácení je chvilkové a doporučujeme pak dírku mazat hojícími mastmi - Infadolan či mastičky s obsahem Phantenolu. Výhodou u takovéto aplikace je nasazení náušničky, která se již bude nosit po několik let. Nevýhodou pak krvácející dírka.

Nejčastější otázky při nastřelování náušnic:

Proč děti pláčou?

Děti, zvláště ty větší, mají obecně strach například z injekční stříkačky, a to, že je musíme při vpichování držet je pro ně samotné větší důvod k pláči než samotný vpich, který je v zvlášť v případě nastřelení náušnice tak rychlý, že ho kolikrát ani nepocítí. Děti je ale potřeba udržet v klidu z důvodu přesného propíchnutí ouška.

Lze zmírnit případná bolest?

Ano, ušní boltec lze potírat asi hodinu předem mastičkou pro lokální znecitlivění Elma krémem, který nám pomůže ouško částečně znecitlivět.

Na co si dát pozor?

Pokud vám zákrok bude provádět osoba, která k tomu nemá kvalifikaci, může vám zasáhnout akupunkturní bod, což je velmi nebezpečné, a v tomto případě je nezbytné vyhledat odbornou pomoc a náušnice okamžitě vyndat z ucha. Proto byste měli při nastřelování náušnic vyhledat pouze odborníky.

Máte další dotazy? Kontaktujte nás: ZDE

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.