Přeskočit na kategorie produktů Přeskočit na košík Přeskočit na navigaci
Ilona Kocmanová - Zlatnictví Zlatíčko Menu

Jaké náušnice pro miminko?

22. 10. 2018

Jaké náušnice pro miminko?Povídá se, že k vám přiletěl čáp a nechal v uzlíčku krásnou malou holčičku? Oči jako studánky, tváře jako červánky, nosík jako knoflíček, pusinku jako andělíček. Chybí jí náušničky? Vyberte ve Zlatnictví Zlatíčko okouzlující náušnice pro vaši malou princeznu nebo věnujte dárek pro novorozené miminko.

 

 

Správný čas na náušnice pro miminko?

Náušničky se doporučují nastřelovat nejdříve od 3. měsíce věku miminka. Nastřelování náušnic se stává populárnější oproti klasickému propichování oušek, jelikož je hygieničtější, rychlejší a méně bolestivé. K nastřelení náušnic se nejčastěji využívá dětský pediatr, ale služby provádí i v kosmetických salonech a zlatnictvích.

→ Přečtěte si také náš článek: Ucho nastřelit nebo propíchnout?

Kdy koupit náušnice pro miminko?

První náušničky by neměly být ledajaké, protože mnoho žen je navždy ctí jako významnou památku a krásnou vzpomínku. Ať už jsou pro vaši líbeznou holčičku, nebo jste se rozhodli obdarovat novorozené miminko, na šperky není nikdy pozdě.

V kamenné prodejně a na e-shopu Zlatnictví Zlatíčka můžete vybírat dětské náušničky bez kamínků v dětských motivech, čisté kroužky, anebo náušnice s pestrobarevnými kamínky vše v kombinaci s bílým či žlutým zlatem.

Jaké první náušnice dostane vaše malá princezna?

Budou to tyrkysové kytičky, zlaté hvězdičky, zirkonový sněhuláčci, slzičky s rubíny, stříbrná srdíčka, fialovo-bílé podkovy, trojlisté větrníky, zeleno-bílé kroužky, červené berušky, zlatavé perličky?

Při výběru prvních náušnic upřednostňujte zvolení správné velikosti, délky a vhodného zapínání před barvou kamínku nebo motivu.

Mezi nejoblíbenější a zároveň nejbezpečnější proti alergickým reakcím patří zlaté dětské náušnice. Stříbrné dětské náušnice je vhodné vkládat až po úplném zahojení ranky. První náušničky by měly být malé, zaoblené s bezpečným a pevným zapínáním.

Vybíráme náušnice pro miminko podle znamení

V případě kamínku se barva může zvolit podle znamení zvěrokruhu, jelikož barva očí miminka nemusí být ještě chvíli známa a třetím aspektem volby barvy kamínku je oblíbená barva zákazníka, tedy kupujícího.

Kozoroh (tmavá zelená až černá) Vodnář (fialová) Ryby (královská modrá) Beran (červená) Býk (zelená) Blíženci (žlutá) Rak (bílá) Lev (oranžová) Panna (světlá modrá) Váhy (růžová) Štír (tmavá červená až hnědá) Střelec (tyrkysová).

Ve Zlatnictví Zlatíčku vám rádi a ochotně poradíme s výběrem ideálních dětských náušnic.

Přidat nový komentář

Osobních údajů

Komentáře

Odjakživa holčičky nosí vrána a né čáp. Ten totiž nosí kluky. Pro mne nastřelování přijde pro děti velmi děsivé a stresující. Mě ouška nastřelovali ve třech letech a do dnes si na to pamatuji.

Nikola Hůrková

29. 4. 2021 22:55

Píšete tu pěkné nesmysly. Nastřelování je naopak velmi nehygienické, jelikož se pistole nedá zcela sterilizovat, navíc ucho prorazí tupý předmět a zničí tak jeho tkáně, což ostrá jednorázová jehla nedělá a navíc nelze kontrolovat přesně, kde k proražení dojde, což je vzhledem k množství nervových zakončení na uchu dost podstatné, jelikož jde přinejmenším o milimetry. Bohužel žijeme v zemi, kde něco takového smí beztrestně dělat každá starší paní ve zlatnictví, aniž by prošla kurzem porušování integrity lidské kůže. Osobně jsem už raději za propíchnutí uši u lékaře, který k tomu také není dostatečně kompetentní, ale alespoň by měl vědět, co obnáší hygienické a zdraví neohrožující požadavky. Ještě když jde o děti. Také bych zmínila mnohem častější alergie na zlato, než na stříbro. Snad jsou alespoň někteří rodiče dost zodpovědní a inteligentní, aby nebrali vážně tak závažné nepravdy, co tu šíříte kvůli zisku a zjistili si skutečná fakta. Hezký den.

Dobrý den, paní Deniso. Vážíme si Vašeho názoru, ale i přesto musíme podotknout, že nastřelovací pistoli není třeba sterilizovat, pouze dezinfikovat, protože nepřichází do kontaktu s uchem. Uchem prochází malá tyčka nastřelovací náušnice a tato náušnice z chirurgické oceli je zcela sterilní. Nastřelovací pistolku dezinfikujeme. Máte pravdu, že v uchu je mnoho akupunkturních bodů, každopádně v lalůčku ucha, kam právě nastřelujeme, je pouze jeden a to oční, otázkou je, zda škodí, či neškodí. Každopádně je na to mnoho názorů, ale i proto si v dřívějších dobách propichovali námořníci tuto část ucha právě proto, aby lépe viděli. Co se týká alergií, ty nejsou zapříčiněny ani tak zlatem či stříbrem v čisté formě, ale vznikají spíše z přísad, které se přidávají do těchto čistých kovů z důvodu vhodnosti pro šperkařský průmysl. Co se týká četnosti, tak z našich zkušeností nelze zcela určit z jakých kovů tyto alergie jsou častější, každopádně nám jistě dáte za pravdu, že dnes je alergií na spousty věcí, které jsme kdysi ani neznali. V článku o dětských náušnicích píšeme, že „k nastřelení náušnic se nejčastěji využívá dětský pediatr, ale služby provádí i v kosmetických salonech a zlatnictvích.“ Pokud by se zákazník či zodpovědný rodič rozhodnul využít tuto nabízenou službu v našem zlatnictví, tak věřte, že paní majitelka, která se pečlivě každý den stará o své zákazníky, má vyšší odborné zdravotnické vzdělání, prošla i Vámi zmiňovaným kurzem a dle zákona na tuto činnost má i živnostenské oprávnění „Porušování integrity lidské kůže.“ Včetně a pravidelných kontrol 2x do roka z hygienické stanice. Za léta strávená ve šperkařském průmyslu jsme nastřelili tisíce náušnic a nejen nastřelili, ale také rádi poradíme, jak ošetřovat ouško po vpichu, nebo s výběrem náušnic. To podtrhuje, že i za tímto účelem za námi jezdí mnoho zákazníků nejen z blízkého okolí. Závěrem podotýkáme, že je naším cílem šířit hlavně radost!

Denisa

4. 10. 2020 22:00