Jak vyčistit šperky?

Proč je důležitá pravidelná údržba šperků?

Milé dámy, také milujete ten pocit, když jste obdarována šperkem, který září leskem na všechny strany? Ale za pár měsíců nošení je všechno jinak a vy postrádáte ten dokonalý třpyt? Šperky a ženy patří neodmyslitelně k sobě a tak, jak pečujete o sebe i každý šperk vyžaduje pravidelnou péči pro zachování svého lesku, krásy a síly.

Co na šperky působí negativně?

Životnost šperků zkracují parfémy, laky i ostatní kosmetické přípravky, ale také sůl, koupelové oleje nebo dokonce čistící úklidové prostředky. Vystavování kovu přímému slunci či nadměrné vlhkosti je zcela jistě znamením rychlejší ztráty na půvabu šperku. Přirozenému usazování potu a prachu na špercích se úplně nevyhnete, ale působení všech fyzikálních vlivů na vaše klenoty můžete minimalizovat.

Jak často šperky čistit?

Všeobecně platí, že je důležité se o šperky starat pravidelně, ale zaleží také na tom, jak často své šperky nosíte. Denní šperky, především prstýnky, potřebují častější péči než náramek nošený jen na speciální událost. Ve Zlatnictví Zlatíčko doporučujeme často nošené šperky čistit jednou za měsíc a profesionálně pak jednou za půl roku.

Jak navrátit šperkům lesk?

Před čistěním šperků je důležité vědět, z jakého materiálu jsou vyrobené a díky správné péči budou vypadat neustále jako nové. K domácímu čistění šperků si připravte vodní lázeň s jarem v poměru půl na půl a nechte v ní šperky až hodinu louhovat. Poté je z vody vyjměte a osušte papírovým ubrouskem či měkkým hadříkem. U stříbrných šperků aplikujte speciální prostředek na čistění černajícího stříbra.

Rada nad zlato?

Na zlato a jiné kovy magicky působí citrónová šťáva, kterou po vodní lázni nanesete na hadřík a šperk jím otíráte. Měkký zubní kartáček může být nepostradatelným pomocníkem při čištění miniaturních kamínků a všemožných záhybů. K návratnosti lesku perel poslouží, po vodní lázni bez chemie, přírodní olej. K čistění stříbra zabírá přímo zázračně i domácí jemný popel. Čistý líh je bezpečnou metodou vyčištění diamantových šperků.

Profesionální čištění zlatníkem

Jestliže si na domácí čištění šperků netroufáte, svěřte to do rukou odborníkům. K čištění se používají i profesionální ultrazvukové čističky, které do kvalitního roztoku vysílají nízkofrekvenční vlnové délky a tím se šetrně zbavují nečistot a usazenin na hůře dostupných místech. Služba čistění šperků bývá v klenotnictvích na počkání a za dostupné ceny.

Ať se Vaše šperky neustále blýskají jako nové vám přeje Zlatnictví Zlatíčko.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.