Drahé kameny z naší nabídky

Drahé kameny jsou nezaměnitelnou součástí luxusních šperků. Zlatnictví Zlatíčko Vám nabízí šperky s drahými kameny za bezkonkurenční ceny! V naší šperkovnici najdete šperky s pravými kameny, z nichž si stačí vybrat ten pravý podle Vašich představ a přání. Zhotovíme Vám také šperky s kameny podle Vašeho návrhu!

 

Rubín je nejvzácnější a nejdražší kámen, jeho cena je ve výborné jakosti a velikosti přesahující 10 karátů (cca 2g) větší než u diamantu větší velikosti. Takovýto Rubín je ale velice vzácný a ojedinělý. Tento druh nerostu získává svou krásnou barvu z oxidu chromitého – Rubíny se také dopalují, aby jejich barva byla výraznější.

Akvamarín je druh berylu a má zelenomodrou, až bledě modrou barvu. Nejcennější jsou právě ty, které mají nejvíce sytou barvu a jsou mírně zelenomodré.

 

Český granát je ve světě oblíbený minerál, jenž má drobné rozměry a svou typickou krvavě červenou barvu. Jak název napovídá jedná se o minerál vyskytující se na našem území, například hojně i kolem města, kde má Zlatnictví Zlatíčko kamennou prodejnu, Litoměřic. Český granát výborně odolává žáru a kyselinám.

GranatGranat1Granat2

Vltavín je další ze zástupců oblíbených drahých kamenů z České republiky. Vltavín získal své jméno podle výskytu podle řeky Vltavy a prvotního naleziště ve městě Týně nad Vltavou poblíž Českých Budějovic. Za objevem těchto krásných přírodních skel stojí prof. Mayer Josef z Karovy univerzity.

Vltavin2Vltavin1Vltavin

V naší nabídce se Vltavín vyskytuje jako přívěsek na krk, nebo i ozdoba zlatého, či stříbrného prstýnku. Tyto šperky jsou velice originální díky jedinečnosti vltavínů, které jsou ve své původní podobě. Máte tak originální šperk, který se už druhý stejný nevyrobí.

 

Perla je symbol elegance a jistého luxusu. Tento minerál je dílem mořských ústřic, nebo perlorodek a vznikají po vniknutí malého cizího tělíska do schránky ústřice a její obrané reakci jenž začne vylučovat právě perleťovou hmotu. Cena a tedy vzácnost roste s kvalitou povrchu, barvě, tvaru a lesku a samozřejmě velikosti.

PerlaPerla1

V nabídce Zlatnictví Zlatíčka naleznete také diamanty a brilianty, těm jsme se věnovali v článku O diamantech a briliantech.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.