Proč si vybrat šperk s českým granátem?

Jaké vlastnosti má český granát?

Český granát byl odjakživa považován za velice cenný drahokam. Jedním z mnoha důvodů, proč tomu tak je, jsou jeho drobné rozměry, pouze 1 až 7 milimetrů, což značně ztěžuje jeho těžbu. Granáty se získávají nejčastěji rýžováním nebo povrchovou těžbou. Vynikají také svou tvrdostí a odolností, což je pro použití při výrobě šperků ideální.

V neposlední řadě je důvodem jeho oblíbenosti typická sytě rudá barva, která je spojována se symboly bohatství, vášně a zároveň je i barvou štěstí.

Proč nosit šperky s českým granátem

Hlavním důvodem, proč nosit šperky s českým granátem je jeho barva! Dříve se granáty používaly především na výrobu růženců a nedlouho na to se o granáty začalo zajímat i šperkařské odvětví. Temně červená se totiž hodí téměř ke všemu a každému outfitu dodá dokonalý styl a nádech tajemství.

Ať už máte vyhlídnutý český granát ve formě náušnic, přívěsku, náhrdelníku nebo brože, s výběrem nikdy nešlápnete vedle! A pokud chcete, aby byl šperk ještě více jedinečný nebo jím plánujete obdarovat někoho blízkého, sáhněte po přívěscích ve tvaru písmene nebo s motivem znamení zvěrokruhu.

Jak pečovat o český granát?

Všechny šperky vyžadují péči a jinak tomu není ani v případě šperků s českým granátem. Granát sám o sobě sice není příliš náchylný na teplotní či vlhkostní změny nebo na působení běžně dostupných chemických přípravků, ale i přesto je potřeba se o něj pečlivě starat.

Šperky s českým granátem noste ideálně na významnější události. Na sport či během horkých letních dnů šperk odkládejte. Pot totiž těmto módním doplňkům vůbec nesvědčí. Vyvarujte se také koupání s těmito šperky a nezapomeňte je sundat ani před spaním. Ráno je pak nasazujte až po aplikaci krémů, laku na vlasy a parfému, protože tyto chemické látky mohou šperku snížit životnost.

Český granát je nádhernou ozdobou pro každou významnou událost!
Objevte svůj šperk s českým granátem a užívejte si pocit výjimečnosti.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.