Inspirace: jak nosit brože?

Historický šperk, vlastním jménem BROŽ

Pochází z francouzského „broche“, což v překladu znamená vřeteno, kolík či sponka. Je to pánský či dámský šperk, který se připíná na oděv i doplňky s dekoračním účelem. Tento šperk se poprvé objevil v době gotické na luxusní garderobě a jeho rozkvět se datuje do Francie až s nástupem baroka v polovině 17. století.

Jsou brože zajímavý módní doplněk nebo zbytečnost?

Francouzská dvorská móda rozšířila tento fenomén do celé Evropy, obletěl svět a přišlo 21. století plné různorodých módních trendů. Ptáte se, zda jsou brože už pasé, nebo zda dodají vašemu šatníku šmrnc? Věřte nám, že s tímto šperkařským klenotem nešlápnete nikdy vedle a vašemu outfitu dodá vždy osobitost.

Jak sladit brož?

Nejen košili, kabátu, saku a kabelce dodá brož eleganci a pozvedne styl na úžasný módní doplněk, ale i ostatní šperky by se měly sladit do posledního detailu. Brož nejlépe vynikne v kombinaci s vkusnými minimalistickými šperky, elegantními hodinkami, drobnými náušnicemi, decentním řetízkem i jemným náramkem. A pokud nejste vyznavači výrazných a pestrobarevných látkových vzorů, nebo to okolnosti či vaše práce nedovolují, vyzdvihněte kus sebe pouze pomocí brože, protože méně je více a důležitý je detail.

Jak nosit brož?

Brože nejčastěji vyniknou na klopě saka či kabátu, výraznější kousky pak mohou směrovat i více k ramenům. Pokud zvolíte košili se stojáčkem, vynechte řetízky a náhrdelníky kolem krku a zvolte brož jako náhradu knoflíčku. Stylově brože obstály i na rukávech, spodních kapsách kabátů, šátcích do vlasů, šatech i svetrech. Módní trendy lákají k připevňování broží i na kabelky, horní lemy kozaček či pásky.

Tradiční způsob formálního nošení brože byl vlevo nahoře a takto ho lze stále často vídat. Pokud ale dlouze přemýšlíte nad tím, kam si brož připnete, ztrácíte jen čas.

Boží broží rada zní: Experimentujte a ciťte se skvěle a přirozeně, jen tak na vás brož vynikne!

Nechte brože mluvit za vás

Brože jsou napříč generacemi stálicí mezi šperky a mohou symbolizovat cokoliv, na co si jen vzpomenete. Skrze brože dokážete vyjádřit své oblíbené značky, lásku k přírodě, zvířatům, významné události ve světě i rodině, své zájmy, charakteristické rysy, nebo v nich vyjádřit naopak i bolest, o které je vám těžko mluvit. V kamenné prodejně či na e-shopu Zlatnictví Zlatíčko můžete vybírat z broží v elegantním či originálním retro stylu a kombinovat je se šperky pro společenské, pracovní i běžné události.

Móda se v čase mění, ale jeden malý módní doplněk vzdoruje všem trendům! Čeká právě na vás ve šperkovnici Zlatnictví Zlatíčko!

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.