Zajímavosti o stříbře

Se stříbrem se bezesporu u nás v našem obchodě Zlatnictví Zlatíčko setkáte. Věděli jste ale, že se tento drahý kov v Čechách prý těží už od 7. století? Jak již napovídá název města Kutná Hora, těžilo se nejvíce právě zde. V minulém století se v Československu těžilo přibližně 1 % z celkové produkce stříbra ve světě. Pokud byste si ale mysleli, že se stříbro získává hlavně dolováním, byli byste na omylu – dolování dosahuje pouhých 10 % z celkové produkce.

StribrneNausnice

Stříbro je drahý kov, který nejlépe odráží světlo, vyniká antibakteriálními účinky a bodu varu dosahuje při teplotě 2162°C, tání pak při 961,78°C. Vlastní také chemickou značku AG (Argentum), jeho atomové číslo je 49 a vyniká špičkovou elektrickou a tepelnou vodivostí. Za nevýhodu se považuje jeho černání po kontaktu se sirovodíkem.

StribrnyPrsten

Ve šperkařství se s tímto kovem nesetkáte pouze u výrobků stříbrných, kde je jejich ryzost zpravidla 925/1000 (značí 92,5% stříbra z celkového obsahu kovu), ale také například u šperků ze 14. karátového zlata (585/1000), kde stříbro spolu s mědí zastupuje 41,67% celkového obsahu.
 

Zlatnictví Zlatíčko samo vyrábí ze stříbra prstýnky, náušnice, řetízky a vše další, co naleznete v naší nabídce.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.