Přeskočit na kategorie produktů Přeskočit na košík Přeskočit na navigaci
Ilona Kocmanová - Zlatnictví Zlatíčko Menu
 •    PROSINEC  2023

  otevírací doba  kamenné prodejny

  sobota    9.12.2023    9h - 11h
  neděle  10.12.2023    9h - 11h


  sobota  16.12.2023    9h - 11h 
  neděle  17.12.2023    9h - 11h


  sobota  23.12.2023    9h - 16h

  Štědrý den          zavřeno
  Vánoční svátky   zavřeno


  středa  27.12.2023    10h - 16h
  čtvrtek 28.12.2023     10h - 16h
  pátek   29.12.2023   ZAVŘENO

   

Inspirace: jak nosit brože?

28. 1. 2020

Jak nosit brože?Patříte mezi ty, kteří si nechávají od světa módních trendů diktovat, co nosit a jak k tomu sladit šperky? Kde se vzala brož a jak je to s brožemi v dnešní době? Jsou u nás tak oblíbené jako v Americe, Francii nebo Anglii? Zlatnictví Zlatíčko vám přináší inspiraci, jak nosit brože, s čím je sladit a jaký je jejich význam.

 

 

Historický šperk, vlastním jménem BROŽ

Pochází z francouzského „broche“, což v překladu znamená vřeteno, kolík či sponka. Je to pánský či dámský šperk, který se připíná na oděv i doplňky s dekoračním účelem. Tento šperk se poprvé objevil v době gotické na luxusní garderobě a jeho rozkvět se datuje do Francie až s nástupem baroka v polovině 17. století.

Jsou brože zajímavý módní doplněk nebo zbytečnost?

Francouzská dvorská móda rozšířila tento fenomén do celé Evropy, obletěl svět a přišlo 21. století plné různorodých módních trendů. Ptáte se, zda jsou brože už pasé, nebo zda dodají vašemu šatníku šmrnc? Věřte nám, že s tímto šperkařským klenotem nešlápnete nikdy vedle a vašemu outfitu dodá vždy osobitost.

Jak sladit brož?

Nejen košili, kabátu, saku a kabelce dodá brož eleganci a pozvedne styl na úžasný módní doplněk, ale i ostatní šperky by se měly sladit do posledního detailu. Brož nejlépe vynikne v kombinaci s vkusnými minimalistickými šperky, elegantními hodinkami, drobnými náušnicemi, decentním řetízkem i jemným náramkem. A pokud nejste vyznavači výrazných a pestrobarevných látkových vzorů, nebo to okolnosti či vaše práce nedovolují, vyzdvihněte kus sebe pouze pomocí brože, protože méně je více a důležitý je detail.

Jak nosit brož?

Brože nejčastěji vyniknou na klopě saka či kabátu, výraznější kousky pak mohou směrovat i více k ramenům. Pokud zvolíte košili se stojáčkem, vynechte řetízky a náhrdelníky kolem krku a zvolte brož jako náhradu knoflíčku. Stylově brože obstály i na rukávech, spodních kapsách kabátů, šátcích do vlasů, šatech i svetrech. Módní trendy lákají k připevňování broží i na kabelky, horní lemy kozaček či pásky.

Tradiční způsob formálního nošení brože byl vlevo nahoře a takto ho lze stále často vídat. Pokud ale dlouze přemýšlíte nad tím, kam si brož připnete, ztrácíte jen čas.

Boží broží rada zní: Experimentujte a ciťte se skvěle a přirozeně, jen tak na vás brož vynikne!

Nechte brože mluvit za vás

Brože jsou napříč generacemi stálicí mezi šperky a mohou symbolizovat cokoliv, na co si jen vzpomenete. Skrze brože dokážete vyjádřit své oblíbené značky, lásku k přírodě, zvířatům, významné události ve světě i rodině, své zájmy, charakteristické rysy, nebo v nich vyjádřit naopak i bolest, o které je vám těžko mluvit. V kamenné prodejně či na e-shopu Zlatnictví Zlatíčko můžete vybírat z broží v elegantním či originálním retro stylu a kombinovat je se šperky pro společenské, pracovní i běžné události.

Móda se v čase mění, ale jeden malý módní doplněk vzdoruje všem trendům! Čeká právě na vás ve šperkovnici Zlatnictví Zlatíčko!