Přeskočit na kategorie produktů Přeskočit na košík Přeskočit na navigaci
Ilona Kocmanová - Zlatnictví Zlatíčko Menu

Šperky s tyrkysem

Tyrkys se odpradávna řadí mezi nejoblíbenější drahé kameny, které se zasazují do šperků. Fascinující tyrkysová barva dodává šperkům nezaměnitelné kouzlo a krásu. Chtěli byste si také pořídit šperk s přírodním tyrkysem? Prohlédněte si naši nabídku tyrkysových šperků, které Vám přinášíme za skutečně bezkonkurenční ceny.

Zlatnictví Zlatíčko má ve šperkovnici tyrkysové šperky, které Vás osloví!

Šperky s tyrkysem

Šperky s tyrkysem se vyznačují výrazným moderním designem, který zaujme doslova na první pohled. Tyrkysová barva dodává šperkům nádech extravagance, zároveň však poskytuje prostor fantazii sladit tyrkysové šperky například s plesovými šaty nebo společenským oděvem. Tyrkys nejčastěji zasazujeme do žlutého a bílého zlata. Záleží pouze na Vašem vkusu, pro který typ zlata se rozhodnete Vy.

Darujte tyrkysový šperk!

Chtěli byste svoji manželku, přítelkyni nebo maminku obdarovat krásným šperkem s hlubším významem? Darujte jí nádherný tyrkysový šperk! Již dávné kultury věřily v léčivé a spirituální schopnosti tyrkysu. Tyrkys historicky platí za kámen, který nosí štěstí, léčí nemoci a chrání nositele před zlými silami.

Šperk s tyrkysem navíc dodáváme v originální dárkové krabičce.

Jaké tyrkysové šperky si můžete pořídit?

  • náušnice
  • přívěsky
  • prsteny

Historie tyrkysových šperků

Tyrkys se v Evropě objevil už před 3000 lety, kde jej dováželi starobylí Peršané. Později se tyrkys dostává do evropských zemí v průběhu křižáckých výprav z Turecka. V současné době se k nám tyrkys dováží především z Afriky, Asie, ale i Ameriky. Tyrkysové šperky si získaly oblibu po celém světě a i v dnešní době jsou velmi vyhledávaným šperkem, který by neměl chybět ve šperkovnici žádné milovnice šperků.

Objednejte si šperk s tyrkysem ještě dnes u zlatnictví Zlatíčka!

Nalezené produkty: 14

Produkty