Přeskočit na kategorie produktů Přeskočit na košík Přeskočit na navigaci
Ilona Kocmanová - Zlatnictví Zlatíčko Menu

Nastřelit nebo propíchnout ucho pro aplikaci náušnice?

10. 3. 2012

nastřelení náušnic

Tato často kladená otázka maminek nás inspirovala k vytvoření článku, ve kterém by jsme Vám rádi pomohli trochu se zorientovat v aplikaci náušniček pro Vaše malé slečny.

 

 

 

Aplikace náušnic:

Nastřelit nebo propíchnout ouško?. Často kladená otázka před aplikací náušnic jako ozdoby do ucha. Díky našim zkušenostem Vám tímto nabízíme několik rad:
Každopádně u miminek doporučujeme vytvořit otvor v uchu pro náušnici až po kompletním očkování, které je v polovině druhého měsíce a to nejdříve dva dny po očkování. kdy je miminko v pořádku a bez reakce na očkování.

 

Otvor v ušním botečku lze provést dvojím způsobem:
1.nastřelením
2.propíchnutím

1.Nastřelení náušnice do ušního boltce se provádí speciální nastřelovací pistolkou. Do této pistolky se nasadí ocelová náušnice, která vůbec nepřijde do kontaktu s rukou toho, kdo aplikaci provádí. Nastřelení provádíme po desinfekci místa aplikace, do středu ušního lalůčku. Nastřelovací náušnice je z chirurgické oceli a zdravotně nezávadná. Tuto náušnici necháváme v oušku min.týden, či po úplném zahojení vpichu. Při této aplikaci dírka nekrvácí. Doporučujeme mazat mastičkou s obsahem Phantenolu, hojící mastí Infadolan. Při následné výměně náušnic, dbáme na čistotu a náušnice, které budeme provlíkat dírkou ouška předem namočíme na 24hodin do 60ti%lihu. Výhodou této aplikace je její rychlost a že ouško nekrvácí. Cena této aplikace včetně nastřelovací náušnice z chirurgické oceli je 75,-Kč za jedno ouško
Doporučení této aplikace pro alergické děti a pro aplikace náušnic, které se zapínají dozadu.

nastřelovací pistolenastrelovaci nausnice

2.Propíchnutí provádíme výhradně pro náušnice zlaté a na zapínání dopředu na háček, zvaná dětské brizura. Aplikace se provádí dutou jehlou, kam se po propíchnutí zezadu za boltcem nasadí do vně jehly drátek náušnice a při zpětném protažení jehly ven protáhne náušnici. Háček se zacvakne do očka a aplikace je ukončena. Zlatá náušnice musí být 24hodin předem namočena v 60ti% lihu. Dírka trochu krvácí a to proto, že dutá jehla je většího průměru než náušnice.Toto krvácení je chvilkové a doporučujeme pak dírku mazat hojícími mastmi- Infadolan či mastičky s obsahem Phantenolu. Výhodou u takovéto aplikace je nasazení náušničky, která se již bude nosit po několik let. Nevýhodou pak krvácející dírka. Cena této aplikace u nás je 280,-Kč za obě ouška.       

 

Časté otázky:

Proč děti pláčou? Děti, zvláště ti větší mají obecně strach například z injekční stříkačky a to, že je musíme při vpichování držet je pro ně samotné větší důvod k pláči než samotný vpich, který je v zvlášť v případě nastřelení tak rychlý, že ho kolikrát ani nepocítí. Děti je ale potřeba udržet v klidu z důvodu přesného propíchnutí ouška.

 

Lze zmírnit případná bolest? Ano ušní boltec lze potírat asi hodinu předem mastičkou pro lokální znecitlivění Elma krémem, který nám pomůže oužko částečně znecitlivět.

Kdo provádí aplikace ve Zlatnictví zlatíčko? Diplomovaná zdravotní sestra se žoivnostenckým listem: Porušování integrity lidské kůže, tímto jsou zabezpečeny všechny požadavky na tyto aplikace z hlediska odbornosti, hygienických i legislativních požadavků.

Na co si dát pozor? Pokud vám zákrok bude provádět osoba, která k tomu nemá kvalifikaci, může vám zasáhnout akupunkturní bod, což je velmi nebezpečné a v tomto případě je nezbytné vyhledat odbornou pomoc a náušnice okamžitě vyndat z ucha.

 

Přidat nový komentář

Komentáře

Nebyl přidán žádný komentář.