Články

Chirurgická ocel

16.7.2015

Nerezová, chirurgická ocel 316L se skládá z Železa [Fe], Uhlíku [C], Chromu [Cr], Niklu [Ni], Molybdenu [Mo], Manganu [Mn], Křemíku [Si], Fosforu [P] a Síry [S].

Chirurgická ocel si získala v posledních letech velikou oblibenost, hlavně zásluhou různými druhy povrchové upravy, zbarvením, výbornou pevností a tvrdostí, odolnosti, hypoalergením složením, barevnou stálostí, ale také nížší cenou oproti zlatu, či stříbru.

Oceový prsten Brosway růžový kámen Tring Altruism 01.BTGC78Ocelový náramek se srdcem 18.00017Ocelové náušnice oválky s rytinkou 000.00015

- Z nabídky ocelových šperků Zlatnictví Zlatíčka

Tato ocel nese jméno chirurgická z důvodu, že se právě z ní vyráběly v minulosti nástroje používané v chirurgii, dnes se z ní vyrábějí tělní implantáty. V naší nabídce Zlatnictví Zlatíčka naleznete pouze Chirgickou ocel s přívlastkem 316L, toto označení dává najevo nejvyšší kvalitu a nesmí obsahovat (nebo maximálně v naprosto minimálním množství) vedlejší kovy jako je např. nikl a mosaz bez možnosti uvol'nování.

Kapesní hodinky s řetízkem Olympia 35030Kapesní hodinky s řetízkem Olympia 35035Kapesní hodinky s řetízkem Olympia 35001

- Zlacené i nezlacené kapesní hodinky z katalogu Zlatnictví Zlatíčka jsou elegantním doplňkem mužů

Chirurgická ocel se také pozlacuje ionizací, zvané IPG. Jako například kapesní hodinky na obrázku, které jsou pozlacovány 5 microny.

Přidat nový komentář

 

Nové manžetové knoflíčky vlastní výroby.

12.6.2015

... rozšiřili jsme pro Vás sortiment o krásné manžetové knoflíčky vlastní výroby. Knoflíčky lze libovolně upravovat dle Vašich představ - měnit materiál, rozměry a pravý, či syntetický kámen. To vše pouze u Zlatnictví Zlatíčko!

Číst celý článek | Přidat nový komentář

 

Proč černají náušnice nebo drátek u náušnic?

6.5.2015

Proč zčerná drátek na zlaté náušnici?
Některým z nás se jistě již stalo, že se občas setkali se změnou barvy kůže v bodě styku s nějakým kovovým materiálem. Často tento jev nastává například u náušnic nebo přezky u opasku či řetízku s přívěskem.

Změní li tedy šperk barvu v místě kontaktu s pokožkou, není to vada materiálu, ale jedná se o reakci lidské pokožky na tento kov. Reakce může nastat zcela výjimečně nebo naopak velmi často. Při občasné reakci stačí šperk vyčistit u zlatníka a jedná li se o náušnice, poté namočit do 60% lihu. Pokud i nadále mění barvu, není pro daného člověka vhodný. Tato reakce je velmi individuální. Zarudne-li ušní dírka, je to alergická reakce, která opět může nastat zcela výjimečně nebo naopak často. V tomto případě je vhodné navštívit alergologa či pediatra a zkuste šperk z jiného materiálu.

Každopádně je vždy vhodné nakupovat šperky u zlatníků, kteří jsou řádně registrováni na Puncovním úřadě a zlaté a stříbrné šperky mají řádně označené puncem dle zákona.

Přidat nový komentář

 

Nová kolekce hodinek s možností rytí

6.5.2015

Nyní pro Vás máme novou kolekci kapesních hodinek, které je možno ozdobit rytím textu, jednoduchých log, nebo např. Vašich iniciálů.

Číst celý článek | Přidat nový komentář

 

Dřevěné krabičky s rytím pro vaše šperky.

26.8.2014

krabicky

Chtěli byste, aby Vámi darovaný šperk nebo dárek získal na originalitě a jedinečnosti? Zlatnictví Zlatíčko Vám vygravíruje text dle Vašeho přání do dřevěné krabičky.

Číst celý článek | Přidat nový komentář

 
 

Křtící hodinky s diamantem

22.4.2013

dárek k narození

Z důvodu častých dotazů k výrobě oblíbených křtících hodinek s diamantem, jsme tyto hodinky zařadily do stálé nabídky. Rozšířili jsme tím již tak širokou škálu šperků pro děti.

Číst celý článek | Přidat nový komentář

 

Amulety a talismany

11.10.2012

Amulety a talismanyDo naší nabídky jsme zařadili zajímavou novinku. Výrobu magických amuletů a talismanů.

Číst celý článek | Přidat nový komentář

 

Nastřelit nebo propíchnout ucho pro aplikaci náušnice?

10.3.2012

nastřelení náušnic

Tato často kladená otázka maminek nás inspirovala k vytvoření článku, ve kterém by jsme Vám rádi pomohli trochu se zorientovat v aplikaci náušniček pro Vaše malé slečny.

Číst celý článek | Přidat nový komentář

 

Dětské prsteny ze zlata

12.10.2011

detsky prsten ze zlataVybrat dárky pro své blízké není úplně jednoduché. Zlatnictví Zlatíčko Vám přináší další dávku inspirace v podobě dětských prstenů ze zlata. Potěšte své přátele a jejich ratolest originálním dárkem. Jejich radost určitě potěší také Vás..

.

 

Číst celý článek | Přidat nový komentář

 

Rytiny na kapesní hodinky značky PRIM

10.7.2011

hodinky prim

Chcete výjimečný a originální dárek? Jako novinku jsme pro Vás připravili kolekci kapesních hodinek známé české značky Prim. Značka Prim je známa již od roku 1946 a pro svoji kvalitu a spolehlivost si získala mnoho zákazníků jak v Čechách tak po celém světě.

Číst celý článek | Přidat nový komentář

 

Soutěž o nejvtipnější fotografii

26.6.2011

soutezSoutěž o dárkové poukazy, kterou přináší Zlatnictví Zlatíčko svým fanouškům na facebooku, staňte se tedy i Vy našimi fanoušky a zasoutěžte si. Pravidla najdete po rozkliknutí.

Číst celý článek | Počet komentářů: 2

 

Studentské pečetní prsteny vyrobené ku příležitosti slavnostního vyřazení VOŠ a SZŠ Benešov

20.6.2011

studentské pečetní prstenyDnes jsme předali stříbrné pečetní prsteny vyrobené pro SOŠ a SZŠ v Benešově. Prsteny jsou předávány při slavnostním ceremoniálu a to při vyřazování absolventů školy. Tyto prsteny jsou vyrobeny ze stříbra ryzosti 925/000, pečetní hlava prstenu je z bukového dřeva na kterém je vyznačeno logo, které má tato vyšší odborná a stření škola ve znaku. Přejeme všem absolventům hodně štěstí v dalších studiích či v pracovním životě.

Číst celý článek | Přidat nový komentář

 

Snubní prsteny na zakázku

18.6.2011

snubní prstenyNaše zlatnictví není jen obchodní firmou, která prodává šperky z drahých kovů a z ocele, naši zlatníci plní i přání zákazníka při zakázkové výrobě šperků. Důkazem jsou snubní prsteny, vyrobené  na zakázku a inspirované vášní jednoho z budoucích partnerů, kterou je horolezectví. Tyto snubní prsteny z bílého zlata imitují horolezecký uzel (malá autíčka). Přejeme novomanželům hodně štěstí na společné cestě životem a aby jejich zvolený symbol, který nese jejich snubní prsten,byl zároveň symbolem pevného celoživotního svazku.

Číst celý článek | Přidat nový komentář

 

Nové internetové stránky Zlatnictví - Zlatíčko

13.6.2011

Dnešním dnem jsme spustili uplně novou podobu internetových stránek Zlatnictví Zlatíčko. V našem novém internetovém obchodě vám nabízíme náušnice, řetízky, náramky, přívěsky a prsteny z materiálů jako je zlato, stříbro nebo ocel. Budeme se snažit neustále zdokonalovat naše stránky tak, aby se vám líbili a stali jste se našimi spokojenými zákazníky. Tímto si dovolujeme poděkovat firmě: www.Shopio.cz , která nám svým profesionálním přístupem tyto stránky pomohla vytvořit.

Přidat nový komentář

 


Zlatnictví-Zlatíčko.cz - Kamenný obchod od roku 1994